+420 567 124 201 office@kronospan.cz

160 let výročí festivalu Gustav Mahler Jihlava

Již několik let je Kronospan hlavním partnerem hudebního festivalu Gustav Mahler Jihlava, Hudba tisíců. Prestižní akce každoročně nabízí řadu zajímavých koncertních vystoupení napříč hudebními žánry, které propojuje zejména osobnost Gustava Mahlera. Letos se festival – vzhledem k nepříjemné situaci spojené s koronavirem – přesunul na pozdější období, než tomu bývá obvykle. Hlavní koncerty se tak uskuteční v podzimních termínech. Letošní ročník je výjimečný ale také svým výročím, které odkazuje na 160 let od narození hudebního génia Gustava Mahlera.

Ochutnávka letošního ročníku proběhla již 7. července v Kališti a také ve velké gotické síni jihlavské radnice. Další koncerty jsou naplánovány na září (4 koncerty), říjen (4 koncerty) a listopad (2 koncerty).  Kronospan se i letos stal hlavním partnerem festivalu, který je oslavou nejen vážné hudby, ale také našeho regionu, ze kterého Mahler pochází a které je i dnes „podhoubím“ mnoha výjimečných akcí a firem.

„Finanční podpora společnosti Kronospan nám umožňuje udržet kvalitu festivalu na vysoké úrovni. Díky dotaci můžeme spolupracovat například se zajímavými zahraničními umělci,“ přiblížil hodnotu partnerství organizátor festivalu Jiří Štilec z OS Mahler 2000.

Věříme, že situace bude příznivá a tato výjimečná kulturní akce se bude moci na podzim uskutečnit. Těšíme se!

Více informací o festivalu: mahler2000.cz