+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Stavby s vůní dřeva 2020 znají své vítěze

V úterý 22. září předala Nadace dřevo pro život v pražském Autoklubu ČR ocenění v rámci studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2020. Kronospan – jako spoluzakladatel nadace a partner soutěže – vybral také jednoho vítěze.

Slavnostního dne, který se konal v pražském Autoklubu za přísných hygienických opatření, se zúčastnila také jednatelka Kronospanu paní Sylva Krechlerová, aby za Kronospan předala jednu z hlavních cen. Dříve, než se tak stalo, si mohli účastníci akce poslechnout dopolední program složený z přednášek zaměřených na osobní a profesní růst. Nejen o tom, jak nejlépe propojit studium a kariéru diskutovali studenti a významní představitelé lesnicko-dřevařského sektoru.

Program vyvrcholil vyhlášením pěti vítězů, kteří si rozdělili šest cen od odborné poroty, veřejnosti a partnerů soutěže. Do 8. ročníku soutěže se přihlásilo 50 česko-slovenských studentů z osmi českých a šesti zahraničních fakult, kteří zpracovali 43 soutěžních děl. Z nich bylo odbornou porotou, veřejností a partnery soutěže vybráno pět vítězů, kteří si rozdělili ceny za 200 tisíc korun. Studenti soutěžili ve dvou kategoriích: Dřevěné stavby – malé a Dřevěné stavby – velké.

Cena Kronospan a Cena veřejnosti: Bufet v Orlických horách, Michaela Térová, Fakulta architektury, České vysoké učení technické v Praze

Letošní téma „Dřevo je život“ ještě o něco víc u studentů podpořilo zdůrazňování faktu, že dřevo se stejně jako člověk během svého života neustále proměňuje a získává svůj charakter. „Je to živý materiál, který v sobě nese energii stromu a v interiérech vytváří útulnou a příjemnou atmosféru. Dřevěné domy nás podle studentů přirozeně spojují s přírodou a ekosystémem lesa,“ uvádí ředitel Nadace dřevo pro život Ing. Stanislav Polák.

Mezi vítězi jednotlivých kategorií byly projekty jako Vertikální zahrady, Dom na móle, Penzión Harhaj a Modul Home Velkomoravská. Cena Kronospan putovala do rukou Michaely Térové z Faktulty architektury ČVUT v Praze za její projekt Bufet v Orlických horách.

Cena Kronospan a Cena veřejnosti: Bufet v Orlických horách, Michaela Térová, Fakulta architektury, České vysoké učení technické v Praze

Soutěž Stavby s vůní dřeva vyhlašuje každoročně Nadace dřevo pro život, která ve svých projektech poukazuje na přínosy využívání dřeva pro naši společnost a životní prostředí. Cílem studentské soutěže je motivovat studenty vyšších a vysokých odborných škol, aby ve svých školních pracích a následně v budoucím zaměstnání používali dřevo. Zodpovědně a s úctou.