+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Do lesa s lesníkem i v roce 2023

Zajímavé informace o českých lesích a o práci lesníků měly možnost získat děti ze ZŠ Jihlava, Kollárova na akci Do lesa s lesníkem. Akci pro ně v květnu připravila Nadace dřevo pro život.

Akce byla realizována za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Kraje Vysočina. Kronospan se dohromady se společností Lesy České republiky, s. p., lesní závod Pelhřimov stal jejím partnerem.

Vzdělávacího dopoledne se zúčastnilo celkem 71 dětí, ty se seznámily na příklad s tím, jak se měří stromy, jaké jsou zásady udržitelného lesnictví, viděly při práci těžaře a prohlédly si jejich stroje. Také si mohly prohlédnout trofeje lesníků a dozvědět se o jejich důležitosti v lese. Na závěr si děti v lese zasadily vlastní  stromek.

Z lesa odjely děti do Kronospanu, kde pro ně byla připravena exkurze výrobního závodu, ta děti velmi zaujala. Děti projely celý závod v autobusu, a dostaly se tak bezpečně ke každému provozu. Měly možnost vidět, jak se zpracovává dřevo vytěžené z lesa a jaké produkty z něj vznikají. Ohromily je stroje, které v závodě měly možnost vidět. Po celou dobu se dětem věnovali zaměstnanci Kronospanu, ať už v autobusu, kde děti měly po celou dobu exkurze výklad a mohly klást zvídavé otázky a dozvědět se tak, jak celý proces výroby probíhá, nebo v showroomu, kde se po exkurzi občerstvily a mohly si třeba vybarvit i své vlastní dřevěné stromy. Při odchodu děti ještě dostaly od Kronospanu drobné dárky, a tak odcházely nejen se spoustou informací, ale i s úsměvem na rtech.