+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Lesní pedagogika

Od roku 2012 ve spolupráci s Nadací dřevo pro život a Krajem Vysočina podporujeme projekt Lesní pedagogika zaměřený na žáky 4. tříd základních škol. Skupina 25 dětí se dozví nejdříve formou prezentace a následně formou kvízů a interaktivních ukázek o práci lesníků, kteří se starají o sběr šišek a semen z listnatých dřevin, zalesňování, oplocování listnatých dřevin z důvodu ochrany před okusem zvěře, o práci s motorovou pilou nebo přibližování dříví koněm i moderní technikou. Děti se po interaktivní přednášce rozdělí do skupin a soutěží v kresbě na dřevotřískové desky vyřezané ve tvaru jehličnatých a listnatých stromů.

„Cílem této akce je vzdělávat děti o lesním hospodářství, ale i o tom, že zpracovávat dřevo není hřích. Myslím si, že vzdělávat děti o lesnictví a o zpracování a využívání dřeva, se nám daří již dlouhodobě i díky akcím Nadace dřevo pro život plnit. Nyní se děti opravdu aktivně zapojují. To ukazuje, že téma lesa je i pro žáky čtvrtých tříd atraktivní a důležité,“ zhodnotil přínosy projektu ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák.

Více k letošnímu ročníku akce: https://www.kr-vysocina.cz/take-letos-pokracuje-spoluprace-s-nbsp-nadaci-drevo-pro-nbsp-zivot-a-nbsp-kronospanem-v-nbsp-lesni-pedagogice/d-4095176/p1=1013

Více o projektech Nadace dřevo pro život: https://www.mojekrono.cz/projekt/drevo-pro-zivot/