+420 567 124 201 office@kronospan.cz

DO LESA S LESNÍKEM 2022

 Po dvou letech, kdy se akce Do lesa s lesníkem nekonala, se v roce 2022 opět uskutečnila a Kronospan byl samozřejmě u toho. Organizátorem akce je Nadace dřevo pro život s finanční podporou Ministerstva zemědělství a kromě Kronospanu byly partnery i LČR, s. p. správa Pelhřimov a ÚHUL Brandýs nad Labem, pobočka Brno.

8.června se 80 dětí z jihlavských základních škol ZŠ T. G. Masaryka a ZŠ Seifertova vydalo nejdříve do lesa. Děti si samy zasadily sazenici buku a díky lesníkům, kteří se jim věnovali, poznaly, jak je důležité o les pečovat a vychovávat ho. Děti si vyzkoušely, jak se měří tloušťka a výška stromů a dozvěděly se, jak lesníci počítají objem stromů v lese. Práci v lese jim představil těžař, který dětem ukázal kromě vybavení také práci s koněm.

Po dopoledni stráveném v lese se děti přesunuly do výrobního závodu Kronospan, kde na ně nejdříve čekalo výborné občerstvení a po něm už se vydaly na prohlídku závodu. Po celou dobu exkurze se o děti starali zaměstnanci Kronospanu, kteří jim vysvětlovali postupy zpracování dřeva a ukázali stroje, které ve výrobním závodě jsou. Děti se po areálu pohybovaly pouze uvnitř autobusu – jejich bezpečnost byla tedy zajištěna. Nutno říct, že zaměstnanec Kronospanu, který se ujal role „průvodce“ v autobusu musel odpovídat na velké množství rozličných dětských otázek a podle zpětné vazby, kterou jsme ze škol dostali se děti díky němu děti dozvěděly absolutně všechno a naprosto srozumitelně. Po prohlídce si děti v showroomu Kronospanu vybarvily dřevěné stromy, které si mohly odvézt do školy.

Pro děti to tedy byl den, který se naprosto lišil od všech ostatních, dozvěděly se spoustu věcí nejen o lese, ale i o zpracování dřeva a podaří-li se příští rok tato akce uspořádat znovu, Kronospan u toho bude opět.