+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Úspěch společnosti Kronospan OSB

Společnost Kronospan OSB se na jaře tohoto roku přihlásila do soutěže Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR s názvem „Nejlepší výrobce stavebnin roku 2021.“ V soutěži jsme prezentovali výrobek řady Kronobuild  – OSB 3, který se v jihlavském závodu vyrábí.

Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny 25. října 2022. Jednalo se o jubilejní patnácté vyhlašování, na kterém se v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí v Praze setkali organizátoři se zástupci jednotlivých firem.

Vítězové byli vybráni porotou na základě pečlivého posouzení kritérií uvedených v přihlášce do soutěže. Kronospan OSB se umístil v užší nominaci soutěže v kategorii do 350 zaměstnanců a navíc získal Cenu poroty.

Cenu za Kronospan OSB osobně převzal jednatel společnosti Ing. Martin Dvořáček a uvedl: „Přestože jsme se této tradiční Soutěže účastnili poprvé, naše výrobky jsou ve stavebním průmyslu dlouhodobě používány. Nicméně v současné době je znatelná zvyšující se poptávka po ekologické ohleduplnosti nabízených stavebních materiálů. Je kladen důraz na volbu takového produktu, který je možné jednoduše recyklovat a zároveň se už během výroby tohoto stavebního materiálu využilo recyklované suroviny. Kronospan je schopný toto všechno zákazníkům nabídnout. Uvědomujeme si, že kromě finanční návratnosti projektu zde hraje daleko větší roli i dlouhodobé fungování celého trvale udržitelného systému.“