+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Kronospan v letošním roce posílil řady České asociace odpadového hospodářství

Kronospan, který se intenzivně zaměřuje na efektivní využívání odpadního dřeva, se stal začátkem roku 2019 členem České asociace odpadového hospodářství (ČAOH). Naše společnost tak rozšířila řady významných subjektů na poli zpracovatelského a recyklačního průmyslu, které ČAOH sdružuje. Asociace je silným zastáncem nových opatření EU, která kladou velký důraz na prevenci vzniku odpadů a na jeho co největší třídění a recyklaci.

„Kronospan je jedním z největších současných recyklátorů v České republice a osobně mě jeho vstup do ČAOH velmi těší. Již několik let dokáže Kronospan zrecyklovat dokonce stovky tisíc tun odpadního dřeva. To je samozřejmě velmi dobrá zpráva, protože firma tím mimo jiné chrání i naše lesy,“ upozornil Petr Havelka, výkonný ředitel ČAOH.

Využíváme ve velkém odpadní dřevo

Kronospan hraje důležitou environmentální úlohu v dodavatelském řetězci dřeva a výrobků z něj. Zpracování odpadního dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů má pozitivní přínos pro životní prostředí zejména proto, že recyklát, což je stavební a demoliční dřevo, obalový materiál, nábytek a velkoobjemový dřevní odpad, je materiálově využíván namísto skládkování, tlení nebo pálení.

„Kronospan je v rámci ČR jednou z nejvýznamnějších firem přispívajících k plnění recyklačních cílů,“ vysvětluje Martin Dvořáček, jednatel společnosti. Podotkl, že jihlavský závod byl jedním z prvních zpracovatelů, který se vydal na cestu širokého využití odpadního dřeva ve svých výrobcích. „Recyklaci vnímáme jako klíčový prvek budoucího odpadového hospodářství, a proto plně podporujeme nástroje, které k posílení recyklace v ČR navrhuje ČAOH,“ dodává Martin Dvořáček.

Více o recyklátu zde.