+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Darovali jsme interaktivní tabuli

POMOHLI JSME DĚTEM A KOUPILI JIM INTERAKTIVNÍ TABULI 

Několik let už spolupracujeme se Základní školou speciální a Praktickou školou v Jihlavě a pomáháme vybavovat děti při jejich školních činnostech. V letošním roce jsme se rozhodli udělat něco navíc a darovali jsme peníze, kteréumožní ředitelce školy nákup moderní interaktivní tabule. Výuka dětí tak bude pohodlnější, názornější a rychlejší.

Šek s částkou 70.000 Kč přišla dětem předat jednatelka společnosti KRONOSPAN CR, spol. s r.o. Ing. Sylva Krechlerová. 

 „Mám radost, že můžeme pomoct a že si za darované peníze škola pořídí moderní interaktivní tabuli, která zatraktivní vyučování a pomůže dětem s výukou. Ve škole je krásné prostředí, skvělí pedagogové a já jsem přesvědčena, že sem chodí děti rády. Proto je důležité, aby se tento trend udržel a naše školství se po všech stránkách podporovalo,“ řekla při předávání šeku s částkou 70 000 korun jednatelka Kronospanu Sylva Krechlerová.

Ve škole používají interaktivní výukové programy, takzvané digitální učební programy a ty se výborně využívají právě na těchto tabulích a profituje z toho celá třída. Například tak, že děti vozíčkáři mohou přijet přímo k tabuli a díky tomu, že je tabule interaktivní mohou jednoduše ťuknout na plochu nebo vzít pero do ruky, psát a nacvičovat grafomotoriku. „To má pro naše děti obrovský význam. Za sebe mohu říct, že tato interaktivita je výborná například pro děti s autismem a závažnými poruchami komunikace. Výukové programy jsou speciálně vytvořeny pro práci s postiženými dětmi a umožňují i práci v domácím prostředí při výuce s rodiči. To, co si děti vyzkouší ve škole na interaktivní tabuli, mohou procvičovat i doma na iPadu, nebo počítači,“ vysvětluje ředitelka školy Zuzana Šimková.

Děti si pro nás na oplátku připravily program, ve kterém nám zazpívaly písničky a zahrály na hudební nástroje. „Říkají si Raraši a musím říct, že po celou dobu byli plní energie a ten pověstný rarášek jim koukal z očí,“ podělila se o své postřehy Sylva Krechlerová a dodala, že ve třídě byla velmi příjemná atmosféra.