+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Sokol roztančil Jihlavu

Přestože Kronospan převzal Jihlavské dřevařské závody až v roce 1995, historie dřevařské výroby, která se stala základem pro vznik Kronospanu v Jihlavě, sahá až do roku 1883. Sokol Jihlava byl sice založen „až“ v roce 1892, ale ve chvíli, kdy nás oslovil s možností partnerství oslavy u příležitosti 130ti let jeho založení, neváhali jsme, jedná se o úctyhodné výročí.

Oslava s názvem Šibřinky proběhla 26.2.2022 v divadle DIOD, byla opravdu velkolepá a jestliže se nám před oslavou nedostalo jasného vysvětlení, co si pod pojmem „Šibřinky“ máme představit, ten kdo se zúčastnil, určitě nelitoval a přesně ví, co „Šibřinky“ znamenají. Ti ostatní se to dozví z fotogalerie.

Šibřinky se nesly v tradičních barvách červené a bílé. A kromě toho, že se celý večer tančilo, mohli se všichni také přesvědčit o tom, že Sokol Jihlava úspěšně plní svůj cíl – vést Jihlavu ke sportu a kultuře. Jednotlivá představení, která v průběhu večera probíhala, sklízela velký aplaus. Provedla nás historií Sokola od samého začátku přes bouřlivé doby v historii naší země až do současnosti. Jihlavský Sokol opravdu funguje skvěle a předává dál původní sokolské hodnoty. Gratulujeme!