+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Tak trochu jiné narozeniny divadla DIOD

Kronospan se vždy rád zapojoval do zajímavých akcí v Jihlavě. Za poslední rok moc takových příležitostí nebylo. Divadlo DIOD využilo možností, které rozvolňování vládních opatření nabízí a uspořádalo krásnou akci. A Kronospan byl u toho také.

Oslavit kulatiny chce asi každý, ale někdy si na oslavu musíte počkat. Stejně tak jako divadlo DIOD, kterému v dubnu letošního roku „bylo deset“. Pořádná oslava se, samozřejmě v mezích vládních opatření, konala v pátek 4.6.2021 a jsme rádi, že nás divadlo oslovilo a Kronospan mohl akci podpořit.

Rozjezd oslavy byl pozvolný. Začal ve 14:00 hodin divadélky v oknech foyer divadla a sokolovny. Překvapení v podobě akrobatického flashmobu čekalo na kolemjdoucí na Masarykově náměstí od 15:00 hodin. Hlavní program narozeninové oslavy vypuknul ve 20:30 před sokolovnou.

A opravdu bylo na co se dívat, tvůrčí tým – ti, pro které je DIOD a Sokol srdeční záležitostí – pojal akci velkolepě a hlavně netradičně, klasické divadelní jeviště se tentokrát neuplatnilo. V hlediště se proměnila celá plocha průčelí jihlavské sokolovny a pódium bylo postaveno na střeše sokolovny. V průběhu večera zahrála kapela The Shots, která doprovodila dvě desítky artistů, akrobatek a akrobatů, parkuristů a dalších vystupujících, kteří vytvořili podivuhodnou světelnou, ohnivou a dech beroucí show, jakou Jihlava už dlouho nezažila.

Jsme rádi, že jsme mohli divadlu DIOD poskytnout materiál na tento netypický projekt a k narozeninám dodatečně přejeme samá úspěšná představení a mnoho spokojených diváků.