+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Sázet s Grow nás baví

Kůrovcová kalamita pokosila v minulých letech lesy na Vysočině a jihlavský Kronospan se do obnovy lesů zapojil ve spolupráci se společností Lesy České republiky. Vysazování stromů probíhá v rámci celosvětové kampaně  Kronospan Foundation s názvem Grow. Jedná se o kampaň, v rámci které se Kronospan zavázal vysázet 1 milion stromů po celém světě. A od roku 2021 se do této kampaně pravidelně zapojuje i Kronospan Jihlava.

První letošní sázení proběhlo koncem dubna a tentokrát se sázelo v oblasti Rytířska. Scénář byl stejný jako v minulých letech, přes týden sázeli žáci ze základní školy Křížová, Havlíčkova, Demlová a studenti gymnázia AD Fontes, sázení pro dobrovolníky z řad Kronospanu i široké veřejnosti proběhlo o víkendu. Na celou akci odborně dohlíželi zaměstnanci společnosti Lesy ČR.

Jediným mínusem jarního sázení bylo počasí, které nám tentokrát příliš nepřálo. Víkendové sázení muselo být kvůli dešti o týden posunuto, a to samozřejmě ovlivnilo i počet účastníků akce. Nicméně pro ty, kteří přišli, bylo kromě sazenic a nářadí k sázení připraveno i báječné občerstvení a pro dětské pracanty také skvělá zábava. Odměnou pro všechny byl nakonec i krásný slunečný den strávený v přírodě.

Program pro děti byl opravdu bohatý a určitě si ho zasloužily, strom si zasadil totiž úplně každý (nebo u toho alespoň asistoval). Radost dětí se nám podařilo zachytit na momentkách, které najdete ve fotogalerii. A určitě si na fotkách všimnete i toho, že nejen děti si celou akci užívaly.

Pravidelnými účastníky a vzornými „sazeči“ jsou mimo jiných také jednatelé jihlavského Kronospanu Sylva Krechlerová a Martin Dvořáček, kteří pokaždé dorazí i s rodinnými příslušníky.

Rodinný den s Grow se opět vyvedl a přestože někdo odcházel s bolavými zády nebo dokonce mozoly, tak věříme, že se příště potkáme zase, protože to zkrátka má smysl – během prvního letošního sázení se vysadilo celkem 4 600 stromů! Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na vás příště.