+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Kronospan Foundation podporuje školství

Kronospan Foundation založil v roce 2011 světový výrobce panelů na bázi dřeva Kronospan. Poslání, vize a hodnoty nadace jsou zakořeněny v základních principech společnosti se zaměřením na opětovné investování zdrojů do místních komunit a podporu udržitelného rozvoje.

„Naší MISÍ je aktivně sloužit lidem a komunitám, ve kterých Kronospan působí, zapojením se do projektů, které podporují sociální, ekonomický a kulturní rozvoj. Chceme se přitom zvláště zaměřit na to, co považujeme za morální základy zdravé společnosti – na ochranu a zachování našeho přirozeného prostředí a také na poskytování nezbytných vzdělávacích příležitostí dětem, aby byly v životě úspěšné.“

V roce 2022 nadace spustila nový projekt skill.ED, který si bere za cíl podporovat technické vzdělání ve státech, kde Kronospan působí. Nadace v roce 2022 celkem rozdělila 285 517 euro, za Českou republiku uspěly se svými projekty 3 školy.

Podpora elektro oborů v Jihlavě

Jedním z vítězů projektu se stala i SŠPTA Jihlava, která se zúčastnila s projektem  zaměřeným především na studenty oboru Elektrotechnika. Celkovou podporu ve výši 9 850 euro  škola použila na vybavení nové elektro učebny, kde se studenti budou vzdělávat a získávat praktické dovednosti.  Nakoupeny byly nové položky měřicí techniky, moderní osciloskopy a dále např. digitální multimetry, wattmetry, termokamera, hlukometr či detektor radioaktivity.

Darovací certifikát z rukou zástupců Kronospanu převzali zástupkyně ředitele Mgr. Hana Wacková PhD. a učitel odborného vyučování Ing. Radek Havel. „Děkujeme Kronospanu za dlouhodobou spolupráci. Aktuálně se těšíme na další realizaci v rámci projektu Erasmus+, kdy naši studenti vyjedou za praktickými zkušenostmi do Kronospanu v Polsku.“

Hoblice od nadace Kronospan

Střední škola stavební v Jihlavě se do grantového řízení přihlásila s projektem dovybavení truhlářských dílen, celková hodnota uvažované investice byla 10 000 eur.  „Zakoupili jsme 10 nových hoblic z grantu nadace Kronospan Foundation. Můžeme přijmout více žáků oboru truhlář. Mluvili jsme také o aktivitách v rámci odborného výcviku elektrikářů a instalatérů. Těšíme se na další spolupráci.“ uvedla ředitelka Střední školy stavební v Jihlavě Ing. Markéta Metelková.

Automatizace a inteligentní domácnost

Střední škola průmyslová v Třebíči získala grant 10 000 euro na projekt se zaměřením na vytvoření reálných modelů výrobních linek, které jsou vybaveny profesionálními prvky průmyslové automatizace a dále praktické modely spojené s ovládáním inteligentních domovních instalací a zabezpečovacích systémů. Studenti budou mít možnost prověřit své teoretické znalosti získané studiem na praktických modelech.

Projekt skill.ED bude pokračovat i v roce 2023.