+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Cenu Kronospanu v soutěži Stavby s vůní dřeva získal slovenský student

V prostorách coworkingového centra IMPACT HUB v Brně 10. září se uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů 7. ročníku studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2019, pořádané Nadací dřevo pro život. Jednu z cen v rámci soutěže udělila opět i společnost Kronospan, která je partnerem soutěže a spoluzakladatelem nadace.

Do soutěže vypsané na téma „Dřevo nás chrání“ se zapojilo 58 studentů z devíti fakult vysokých škol z České a Slovenské republiky. Přihlášeno bylo celkem 38 soutěžních děl. Z nich bylo odbornou porotou, veřejností a partnery soutěže vybráno sedm vítězů, kteří si rozdělili ceny za 200 tisíc korun. Studenti soutěžili ve dvou kategoriích: Dřevěné stavby malé a Dřevěné stavby velké.

 

Autoři 12 přihlášených děl se mimo hlavní soutěže zapojili také do podkategorie o získání ceny Kronospan za využití OSB desek. Cenou byl odměněn student Fakulty stavební na ČVUT Praha Dávid Ferčák za návrh Rodinného domu v CHKO Křivoklátsko z kategorie Velkých dřevěných staveb. Návrh domu pro čtyřčlennou rodinu kombinuje klasickou venkovskou architekturu s moderními prvky. Jedná se o nízkoenergetickou dřevostavbu využívající obnovitelné zdroje energie. „Oceněný návrh mě zaujal svou jednoduchostí a přitom krásou a účelností v každém detailu. Myslím, že ukázkově naplňuje podstatu trvale udržitelného rozvoje v praxi,“ zhodnotila návrh jednatelka společnosti Kronospan Sylva Krechlerová, která cenu předávala.

Cena Kronospan si za 7 ročníků konání soutěže již vybudovala tradici a těší se každoročně velkému zájmu soutěžících. Vítěz ceny získává Originální dřevěný diplom Nadace dřevo pro život a dvoudenní komentovanou prohlídku výrobního závodu společnosti Kronospan Jihlava s účastí na poradách všech úrovní podniku včetně setkání s vedením společnosti. Zároveň bude jeho dílo prezentováno na putovní výstavě Nadace dřevo pro život.

Podrobnosti k vítěznému návrhu zde: https://www.drevoprozivot.cz/stavby-s-vuni-dreva/drevene-stavby-velke-2019/rodinny-dom-v-chko-krivoklatsko

Více o projektu zde: https://www.drevoprozivot.cz/stavby-s-vuni-dreva