+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Zástupci Kronospanu navštívili Nemocnici Jihlava

O dlouhodobé spolupráci Kronospanu s Jihlavskou nemocnicí už nemůže být pochyb. Každoročně se v červnu v nemocnici setkávají jednatelé Kronospanu Ing. Sylva Krechlerová a Ing. Martin Dvořáček s ředitelem Jihlavské nemocnice MUDr. Lukášem Velevem MHA u příležitosti předání symbolického šeku.

„Do nemocnice většinou chodíte v případě, že potřebujete řešit nějaký zdravotní problém, ať už váš vlastní, nebo někoho blízkého a jsem ráda, že my se tady v nemocnici každý rok sejdeme u příležitosti příjemné,“ říká Sylva Krechlerová.

A bylo tomu tak i v letošním roce. Kronospan daroval Jihlavské nemocnici finanční dar ve výši 500 000 Kč. Jednatelé předali symbolický šek 27. června přímo v nemocnici. „Moc děkujeme za dlouhodobou podporu, které si velice vážíme. Letos jsme se rozhodli peníze využít na nákup nového vozu naší Dopravní zdravotní služby, která převáží pacienty,“ říká ředitel nemocnice Lukáš Velev. „Dopravní zdravotní služba spadá pod Jihlavskou nemocnici teprve od letošního ledna, dříve byla tato služba provozována Červeným křížem,“ dodává Mgr. Hana Hladíková, náměstkyně nelékařských profesí. Služba má celkem 11 vozů, které měsíčně najedou více než 30 000 km. Převážejí pacienty například mezi zdravotnickými zařízeními, z hospitalizací, nebo z vyšetření lékařem. Jedná se o pacienty, kteří jsou většinou imobilní a nemají jinou možnost přepravy.

Přestože jednatelé Kronospanu neměli možnost prohlédnout si nové auto, během své návštěvy ocenili viditelnou modernizaci nemocnice ve srovnání s loňským rokem. “Kronospan patří mezi stálé podporovatele Jihlavské nemocnice, darovaný finanční obnos patří jednoznačně mezi ty větší dary, které nemocnice dostává, a jsem rád, že se s vedením nemocnice vždy domluvíme na smysluplném využití finančního daru,“ říká Martin Dvořáček.