+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Kronospan a jeho zaměstnanci opět pomáhají

„Válka na Ukrajině“ – v posledních dnech zřejmě nejčastější téma všech rozhovorů. Realita, kterou si v dnešním světě dokázal představit jen málokdo. Realita o to děsivější tím, že se děje „kousek od nás“ a my v přímém přenosu sledujeme, jak lidé přicházejí o své blízké a domovy. A ať už se budeme bavit o lidech, kteří z Ukrajiny před válečnou agresí utíkají, nebo o lidech, kteří nadále ve válečných podmínkách zůstávají, jejich dosavadní život je mnohdy sbalen do jednoho kufru a tří igelitek.

Vlna solidarity, která se od začátku této nepochopitelné a neomluvitelné války zvedla, je jejím logickým důsledkem. Vzhledem k tomu, že Kronospan má dva výrobní závody také na Ukrajině – v Novovolynsku a v Rivné – a kolegové z těchto závodů nás požádali o zaslání konkrétní materiální pomoci, reagoval jihlavský Kronospan se svými zaměstnanci velice rychle a do týdne od začátku války byla zásilka s materiální pomocí odeslána.

Kronospan kromě dvou dieslových generátorů zajistil nákup potřebného materiálu, jako jsou léky, spací pytle, teplé oblečení, svítilny a další potřeby za téměř půl milionu korun. Do sbírky se zapojili i samotní  zaměstnanci, kteří během dvou dnů naplnili sklad materiálem o celkové hmotnosti 1 000 kg. Přispěli trvanlivými potravinami, hygienickými potřebami, hračkami, oblečením pro děti i dospělé. Vše bylo zabaleno na palety a v pátek 4. března večer odjel náklad směr Kronospan Mielec do Polska, odtud pokračoval k hranicím u polského města Zosin, kde vznikl sklad Kronospanu s humanitární pomocí. Ta bude poskytnuta nejen kolegům z ukrajinského Kronospanu, ale i např. pro městskou nemocnici v Novovolynsku.

Kronospan pomáhá ale také přímo v Jihlavě. Pro lidi, kteří z Ukrajiny přijeli, zařídil Kronospan 10 bytů ve vlastní ubytovně. Každý byt je vybaven vlastním sociálním zázemím. V současné době bydlí v těchto bytech 14 lidí včetně dětí, kteří přijeli z Ukrajiny. Ubytování je pro ně na tři měsíce zdarma a podle dalšího vývoje situace se rozhodne, jaký bude další postup. I na tuto oblast humanitární pomoci Kronospan vyčlenil půl milionu korun.