+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Dřevo je život 2020 – studenti v soutěži opět překvapují

Do 28. srpna můžete hlasovat o nejlepší studentský návrh dřevěné stavby v rámci soutěže Stavby s vůní dřeva. Smyslem je upozornit na výjimečnost dřeva, nejen jako stavebního materiálu, ale také motivovat mladé architekty a projektanty k práci s ním. Organizátorem akce je již osmým rokem Nadace dřevo pro život a jedním z partnerů Kronospan.

Veřejnost může o studentských návrzích hlasovat online na webu soutěže a vybírat ze 43 přihlášených děl od 53 vysokoškoláků. Vybírat lze z osmi projektů z kategorie Dřevěné stavby – malé a až z 35 návrhů z kategorie Dřevěné stavby – velké.

Organizátoři soutěže pro letošní ročník zvolili téma Dřevo je život. „Mám radost, že jsou mezi mladými architekty a projektanty jedinci, kteří chtějí pracovat se dřevem a mají chuť ukázat světu, co všechno lze z tohoto krásného materiálu postavit. Právě díky nim se i u nás bude v budoucnu ještě více stavět ze dřeva,“ uvádí Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život.

Mezi přihlášenými návrhy najdete – kromě rodinných domů – i takové dřevěné stavby jako jsou například dům na mole, relaxační centrum, kavárna, sauna, oáza ve města, mateřská škola, muzeum, hangár, ale i rekonstrukce střechy katedrály Notre Dame v Paříži.

Soutěž dostala záštitu tří ministerstev a osmnácti českých a slovenských fakult vysokých škol. Vítězové soutěže budou vyhlášeni v úterý 22. září v Praze a získají ceny v hodnotě 200 000 Kč. Mezi cenami pro vítěze ze soutěžících, kteří použijí OSB desky, je také možnost dvoudenní návštěvy jihlavského závodu Kronospan.


Hlasování a více o soutěži ZDE