+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Erasmus+ v Kronospanu

Erasmus+ je mezinárodní projekt podporovaný EU, v jehož rámci jsou vysíláni studenti středních škol na odborné stáže do zahraničí. Kronospan v Jihlavě je součástí nadnárodní skupiny s 39 závody po celém světě, mohli jsme tedy pomoci SŠPTA v Jihlavě s realizací celého projektu.

Ve spolupráci se SŠPTA v Jihlavě jsme realizovali již 2 zahraniční stáže studentů. V průběhu září 2022 se skupina 10 studentů vydala do německého Lampertswalde. Během měsíčního pobytu měli studenti možnost poznat výrobu a organizaci práce v závodě. Od vedoucího údržby dostali zadané konkrétní úkoly, například navrhnout zařízení na čištění kolejnic nebo zařízení na jednodušší vybavení motorů ze strojů. Podíleli se na vypracování manuálů a pracovních postupů vykonávaných na oddělení údržby. Během stáže si skupina našla čas i na poznávání okolí a navštívili například Drážďany.

 

Strzelce Opolskie je malé město v Horním Slezsku a sídlo výrobního závodu Kronospan, kam byla vyslána další skupina studentů v červnu 2023. Studenti byli rozděleni do dvou skupin. Jedna skupina byla přidělena na oddělení výroby MDF desek a druhá na pracoviště OSB. Po nezbytném základním proškolení studenti pracovali na přidělených úkolech pod dozorem zkušených mentorů. Věnovali se mimo jiné montáži dopravního pásu, prováděli údržby strojů, pravidelné kontroly strojů a čidel. Na lince OSB studenti vypomáhali při opravě stroje na balení desek nebo údržbě pneumotorů či výměně filtrů. I tentokrát byl čas poznávat hostitelskou zemi. Studenti měli možnost se podívat do historického města Krakow a navštívili také Osvětim a Wroclaw.