+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Dekor měsíce – duben 2021

Dokonalá souhra dřevodekoru K015 PW Vintage Marine Wood (evokujícím mola přístavních měst) a modrého dekoru K099 SU Midnight Blue (připomínajícím vodní hladinu) přímo vybízí k jejich kombinaci a vytvoření nápaditého návrhu koupelny, který zaujme svojí lehkostí a jednoduchostí.

V koupelně začíná den většiny z nás. Koupelna by nás tedy měla pozitivně naladit na celý den a dodat nám potřebnou energii. Na druhé straně se koupelna mnohdy stává oázou klidu, kde po náročném dni relaxujeme a chceme přijít na jiné myšlenky. Koupelna tedy rozhodně není pouze místem každodenní hygieny a na její návrh je v současné době kladen velký důraz.

Představujeme vám návrh koupelny v námořnickém stylu, který rozhodně není nudný a fádní. Ráno vás nabije pozitivní energií a večer vás zklidní a vyvolá vzpomínky na dovolenou.
Námořnický styl je výrazný a přitom velmi jednoduchý. V tomto případě tedy rozhodně není nutné vybírat designově výrazné keramické obklady a dlažbu, ty mohou v námořnickém stylu zůstat zcela neutrální. Naopak velkou roli sehrají použité dekory nábytku. My jsme zvolili zajímavý dekor K015 PW Vintage Marine Wood, který už samotným názvem naznačuje, že do námořnického stylu prostě patří. V tomto dekoru je vyrobena praktická skříňka pod umyvadly s černými úchytkami.

Abychom prostor oživili a podtrhli námořnický styl, doplnili jsme dříve zmíněný dřevodekor klasickým modrým odstínem dekoru K099 SU Midnight Blue, z něhož je navržena velká vestavná skříň. Dohromady tvoří tato kombinace dekorů základ námořnického stylu.

Co se týká navrhovaných materiálů, tak dekory K015 PW Vintage Marine Wood a K099 SU Midnight Blue jsou k dispozici jako lamino desky ale i jako HPL laminát, který je do koupelen vhodnější – díky své odolnosti vydrží i extrémnější podmínky v koupelně. Pozornosti by nemělo uniknout ani použití kompaktní desky SLIM LINE, která se nachází v nice u sprchového koutu. Tento typ materiálu je opravdu velmi odolný vůči vodě, a tak jej lze aplikovat i do těchto exponovaných částí. V bílém provedení SLIM LINE 8685 SU se navíc hodí nejen do námořnického stylu, ale lze ho použít víceméně v každém návrhu koupelny.

Následujícím krokem je vybavení interiéru doplňky s námořnickou tematikou. Vzhledem k oblíbenosti tohoto stylu je na trhu dostatečný výběr těchto doplňků, a každý si tak vytvoří svůj originální interiér.

K015 PW Vintage Marine Wood
K099 SU Midnight Blue