+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Dekor měsíce – květen 2021

Návrhu ložnice vévodí dřevodekor K079 PW Grey Clubhouse Oak doplněný odstínem 5981 BS Cashmere. Kovolaminát AL04 Brushed Gold celou koncepci návrhu podtrhuje. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou detaily v podobě použití kontrastní metalické nábytkové hrany od Hranipexu HD 29930 ABS hrana zlatá.

Ať už se ložnice nachází ve velkém domě či v malém bytě, vždy se zřejmě jedná o místo, kam běžně nevodíte návštěvy. Přesto, nebo právě proto, by každá ložnice měla být „královstvím“ se vším všudy, místo kam se každý večer těšíte.

V současné době už je návrh prostorné šatny připojené k ložnici samozřejmostí, týká se to ale pouze domů, nebo velkých bytů. Ve chvíli, kdy však není potřebný prostor pro samostatnou šatnu k dispozici, je logicky využívána ložnice pro umístění vestavných skříní. Tyto skříně musí disponovat co možná největším úložným prostorem. A v ten okamžik zřejmě každý řeší otázku, jak využít co nejvíce místa pro úložné prostory, a přitom zachovat ložnici stylovou a luxusně vypadající.

Řešením je, kromě promyšleného návrhu konstrukce nábytku, i vhodná kombinace materiálů. Inspirací může být použití dřevodekoru K079 PW Grey Clubhouse Oak v neutrálním šedém tónu s jemnou kresbou na větších plochách a oživení těchto ploch odstínem 5981 BS Cashmer. Přestože tento odstín vytvoří kontrast k dřevodekoru, barevně na něj navazuje. Dojem luxusu je zachován použitím kovolaminátu AL04 Brushed Gold na stěně za postelí, čímž vznikne dominantní prvek celé ložnice.

Luxus spočívá ale samozřejmě i v detailech. Samotná kombinace deskových materiálů by tolik nevynikla bez použití vhodných nábytkových hran.

Jemná kresba dekoru K079 PW Grey Clubhouse Oak vynikne při použití kontrastní metalické nábytkové hrany od Hranipexu, konkrétně HD 29930 ABS hrana zlatá broušená v síle 1 mm. Hrana plynule navazuje na dekor AL04 Brushed Gold a dodává tak nábytku na rafinovanosti. Návrh ukazuje maximální možné využití plochy ložnice pro vznik úložných prostor, aniž by celek působil stísněně nebo přeplněně. Základem je kromě vybraných dekorů také vhodné rozložení nábytku, v návrhu jsou například otevřené niky, které „rozbijí“ velké plochy. Použité dekory vyniknou také díky důmyslnému nasvícení, které zajišťují svítidla ve stylu glamour. Potřebné útulnosti je docíleno kobercem, bez kterého si řada lidí ani ložnici představit nedovede.

K079 PW Grey Clubhouse Oak
5981 BS Cashmere
AL04 Brushed Gold
HD 29930 ABS hrana zlatá