+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Dekor měsíce – leden 2021

Charismatický dekor K369 PH Cloud Nebula se stal základem návrhu kuchyně ve „scandi“ stylu. Skandinávský design totiž ovládl i české domácnosti. Představujeme vám řešení, jak takový styl získat a přitom být nápaditý.

Interiéry ve skandinávském duchu jsou světlé a jemné, ale neznamená to, že je pro ně potřeba používat výhradně bílou barvu a černé doplňky. Může se totiž stát, že se to velmi jednoduše překlopí do nudnosti a fádnosti. Ale nikoli v našem případě, kdy jsme pro kuchyňský interiér zvolili jako hlavní dekor K369 PH Cloud Nebula. Tento dekor je použitý na pracovní desce ostrůvku i linky a na zástěně. Jde o dekor, který působí noblesně, originálně a přitom nadčasově. Na pracovní desce je materiál použit s postformingem (zaoblenou hranou), v případě zástěny se jedná o klasický odolný laminát v ploše. Jemně namodralé žilky dekoru K369 PH Cloud Nebula ladí se stylovým odstínem K097 SU Dusk Blue, který je na spodních skříňkách ostrůvku a kuchyně. V tomto případě se jedná o klasické laminované desky, které jsou cenově velmi přívětivé a hraní se ABS hranou.

Pro umocnění skandinávského stylu jsme navíc přidali světlý dekor dřeva. Vybrali jsme K021 SN Barley Blackwood, který nejen díky své atraktivní kresbě dodá prostoru na útulnosti. Působí velmi příjemně a originálně, ale přitom není moc často používaný. Podívejte se na něj ve vzorkovníku ještě jednou a zkuste o něm popřemýšlet! V našem případě jsme z laminátu vytvořili barovou a stolovou desku a z dvojité laminované desky tloušťky 18 mm také poličky.

K369 PH Cloud Nebula
K097 SU Dusk Blue
K021 SN Barley Blackwood

Přidali jsme navíc dvířka knihovny, která na linku plynule navazují. Z bílého lamina jsou pak navržené korpusy horních skříněk, knihovny a dvířka vysokých skříní. Bílá je také výmalba a další solitéry, kterým kontrastují měděné a černé doplňky, jenž do populárního „scandi“ stylu dnes nedomyslitelně patří.