+420 567 123 201 office@kronospan.cz

Kronospan letos splnil přání dětem bez rodin i lidem bez domova

Jihlavský Kronospan se letos stal partnerem tradičního vánočního projektu Strom splněných přání. V rámci  tohoto projektu se na 23 místech Kraje Vysočina objevily vánoční stromky s kartičkami s přáními dětí z dětských domovů, obyvatel azylových center nebo ústavů sociální péče.

Strom splněných přání jsme v Kronospanu umístili před jídelnou na konci listopadu a do poloviny prosince si všechna přání našla své dárce. Lidé z Kronospanu nakoupili dárky a splnili tak přání 50 dětem a seniorům. Kromě dárků standardní velikosti naši zaměstnanci balili třeba i boby.

„Akce se konala  již po osmnácté a rádi bychom poděkovali všem, kteří se do ní zapojili. Letos jsem byla hodně překvapena z toho, jak byla přání skromná. Hodně lidí si přálo například kosmetiku, sladkosti, hračky a oblečení a jen minimálně elektroniku,“ sdělila za pořadatelský tým Ivana Hamáčková. Její tým tráví v předvánočním čase přípravou dárků k odvozu v tzv. Ježíškově nepřetržitě několik dní i nocí. Všechny dárky se k adresátům dostaly ve čtvrtek 19. prosince.  „V tento den se rozvezlo celkem 3841 dárků do 22 zařízení. Jednalo se o dětské domovy, azylové domy, dětská psychiatrie a ústavy sociální péče,“ dodala Hamáčková.

Partneři Stromu splněných přání se představili svými  spoty  posluchačům Hitrádia Vysočina od začátku do poloviny prosince.