+420 567 124 201 office@kronospan.cz

Kronodesign inspirace
Nordic

Pojem home office u nás během minulého roku zdomácněl tak, jako nikdy předtím a domácí pracovna, či pracovní kout se staly součástí téměř každé domácnosti. Jak tedy tento prostor ideálně začlenit do interiéru? My jsme se rozhodli propojit pracovní kout s obývací částí využitím stejných dekorů a zároveň stejného stylu nábytku na míru a vytvořit tak interiér ve stylu „nordic“.

Skandinávský přístup k designu je kombinací krásy, jednoduchosti a funkčnosti. Drsné podnebí severní Evropy zejména během zimy historicky ovlivňovalo seveřany, aby si cenili užitečnosti a jednoduchosti nad dekorací.

Pro svěží pocit a žádoucí dotek přírody jsme v návrhu pracovního koutu použili dekor s krásnou kresbou dřeva K105 PW Raw Endgrain Oak v kombinaci s tlumeným odstínem módního šalvějově zeleného dekoru 7063 SU Pastel Green.

Dřevodekor K105 PW Raw Endgrain Oak skvěle vynikne nejen na větší ploše. Za povšimnutí určitě stojí využití detailu nezvyklého příčného řezu dubu na pohledových plochách skříněk, zásuvek stolu i komody. Je sice potřeba pohrát si s výběrem sukovitého místa dekoru a výtěžností materiálu, ale výsledek určitě stojí za to. Kontrastem ke dřevodekoru jsou jednobarevné plochy unibarvy 7063 SU Pastel Green. Efektně působí i zapuštěné niky zasazené mezi nepravidelně členěná dvířka vestavných skříní. Nepřímé osvětlení navíc zvýrazní hloubku poliček a kresbu dekoru. Úložné prvky v elegantním geometrickém stylu je možné použít do jakékoli místnosti. Představují snadný a sofistikovaný způsob, jak schovat věci, které chcete mít po ruce, a zároveň eliminovat zdání chaosu nebo nepořádku. Interiér ve stylu „nordic“ tedy dokonale představuje minimalistický životní styl.

K105 PW Raw Endgrain Oak
7063 SU Pastel Green